İletişim

Workinton Esentepe (Astoria), Esentepe, Büyükdere Cad. No: 127, Astoria AVM -2. Kat, Esentepe, 34394 Şişli/İstanbul

Sağlık Sektöründe Pazarlama Danışmanlığı

Hizmetler arasında büyük ölçüde bir aynılaşmanın olduğu günümüzde, sağlık sektöründe pazarlama gün geçtikçe önem kazanıyor. 

Eğer verilen hizmet, sunulan ürün marka olabilmenin tek kriteri olsaydı, hastaneler şüphesiz dünyanın en büyük markaları haline gelirlerdi. Ancak, dünyanın en bilinen markasının şekerli, asitli ve siyah renk bir sıvı satan içecek firması olduğunu göz önünde bulundurursak, pekte önemi yok gibi gözüküyor.

Kaliteli hizmet sunan bir hastane veya bir doktorsunuz. Ancak, potansiyel hastalarınıza ulaşmakta güçlük çekiyor, mevcut hastalarınızla da iletişimde kalamıyorsunuz.  

Biz, sağlıklarına sizin dokunuşunuzla kavuşacak olan hastaların sizi bulmaları için çalışırız.

Şüphesiz, sağlıkta marka olmanın ilk yolu hastayı dinlemek, anlamak ve başarılı tıbbi sonuçlar çıkarmaktır. Peki sonra ne gelir ?

Sağlık Yönetimi Merkezi olarak, sağlık sektöründe pazarlama danışmanlığı çözümlerimiz;

Sağlık Sektöründe Pazarlama Danışmanlığı

Dijital Pazarlama

 • Google Ads ile arama terimlerine reklam vererek, başvurularınızı arttırın
 • Facebook ve Instagram Reklamcılığı ile sosyal mecralarından gücünden faydalanın
 • SEO (Google Arama Motoru Optimizasyonu) ile organik olarak ilk sayfada yer alın
 • E-mail marketing aracılığıyla hastalarınız ve yakınlarıyla hep iletişimde kalın
 • Google Analytics ile sitenize kim, hangi sıklıkla ziyaret ediyor öğrenin

Grafik Tasarım​

 • Marka ve Ürün Kimliği edinerek farklılaşabilir, tüketicilerin markanızı diğerlerlerinden daha rahat ayırt etmesine yardımcı olabilirsiniz.
 • Logo, markanızın ve sunduğunuz hizmetin yansımasıdır. İyi markalar, iyi logolara sahiplerdir.
 • Afiş Tasarımı ile verdiğiniz hizmetleri hem görsel hem yazılı içerikle daha iyi anlatabilirsiniz.
 • Hasta ve Hekim Bilgilendirme Broşürü, ilginizi ve özeninizi gösterir. Hastalarınıza ve iş ortaklarınıza, bilgilenmenizi önemsiyorum demenin önemli bir yoludur.
 • Sosyal Medya, tasarım dünyasıdır. İyi tasarım ile birşeyler öğretebilirsiniz ve tüketiciler bunu unutmaz. 

İçerik​

 • Websiteniz için kurumsal ve hizmet bazlı içerikler üretebiliriz
 • Broşür içeriği nasıl olmalı, hangi konular hastanın ilgisini çeker, hangi broşürler daha çok okunur, tüm bunların cevabını size sunarız
 • Marka ve Ürün Sloganı sizi bir üst seviyeye taşır, bilinen her markanın bilinen de bir sloganı vardır.
 • Sosyal Medya İçeriği, görsel üstü ve post metinlerinizi hazırlayabiliriz.

Satış

 • Özel Sağlık Sigortası Anlaşmaları karmaşık bir süreçtir. Ancak, hasta sayısını arttırmanın belki de bilinen ilk yoludur.
 • Dış Doktor Ziyaretleri, meslektaşlarınıza sizi tanıtır, yaptığınız özellikli işleri bilmelerini sağlar.
 • Ürün Geliştirme, potansiyel müşterileriniz hangi hizmetleri talep ediyor. Bunları araştırır ve hazırlanması için çalışırız.
 • Kurumsal Pazarlama ile firmaların çalışanlarına ulaşabilirsiniz.

Sağlık Hizmetlerinde Pazarlama Yolculuğunuzda Sizin İçin Yapabileceklerimiz

Instagram hesabınızı kurumsal bir hale getirir, düzenli olarak paylaşımlar yapar, tüketicinin hafızasından çıkmaması için hesabınızı istikrarlı bir hale getiririz.

Sağlık sektöründe pazarlama danışmanlığı çerçevisinde tüm basılı materyallerinizi hazırlarız. Örneğin; bir bilgilendirme broşüre ihtiyacınız var ancak elinizle hiçbir materyaliniz yok, sınırlı veya bunlarla ilgilenecek vaktiniz yok. Tüm bilgileri toplar, tasarımını yapar ve onay için size sunarız.

Bugüne kadar birçok hastanız oldu, ancak yüzde kaçıyla iletişim halindesiniz. Hem dijital hem geleneksel yöntemlerle sizi hastalarınızla iletişim halinde tutarız. Bu hastalar, markanızın zamanla birer savunucusu olurlar ve bu her şeyden önemlidir.

Uzmanlığınızdan ve yetkinliğinizden haberdar olduklarında size organik olarak hasta yönlendirecek hekimlerle tanışmak istiyorsunuz, ancak dijital yöntemlerle bu hekimlerin sizi, sizin de onları tanımanız pek mümkün olmaz. Biz, bu hekimleri tespit edip, ziyaret eder ve sizi tanımasını sağlarız. Devamında ise bu ilişkiyi güçlendirmek için çalışırız.

Bir hasta, kendisi için en iyi hekimi bulmak umuduyla Google’a başvurabilir. Bu noktada ilk sayfada özellikle organik olarak çıkmayı başarmak çok önemlidir. Bu da, bazı teknik konuların yanı sıra hastaların arama yaptıkları konularda kaliteli içerikler üretmekten geçer. Bizde, tam olarak bunu sağlarız.

Sağlık turizmi ile de ilgileniyor olmanız muhtemel. Tüm bu çalışmaları İngilizce olarak da size sunabiliriz. Böylece, yabancı hastaların size ulaşabilmelerini de olanaklı hale getirebilirsiniz.


administrator

Sağlık Yönetimi Merkezi Ekibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir