İletişim

Workinton Esentepe (Astoria), Esentepe, Büyükdere Cad. No: 127, Astoria AVM -2. Kat, Esentepe, 34394 Şişli/İstanbul

Özel Hastanelerin Yeni Projeleri

Ülkemizde, özel sağlık hizmeti sunucuları her geçen gün biraz daha konsolide oluyorlar. Büyük oyuncular, daha çok büyüyor ve pazardan daha çok pay almaya çalışıyorlar. Memorial Bahçelievler, Acıbadem Altunizade, MedicalPark Pendik, büyük sağlık gruplarının son yıllarda açmış oldukları dev hastane yatırımlarından bazıları. Ancak, özel hastane projeleri devam ediyor. Medicana Ataşehir hastanesi gelecek aylarda hizmet vermeye başlayacak. Aynı grubun bir diğer hastanesi olan ve inşaatı tamamlanan Medicana İzmir ne zaman açılacak daha kamuoyuna açıklanmadı ancak 2020 bitmeden açılması bekleniyor. Yine, Medipol Acıbadem Hastanesi İnşaatı da hızla devam eden projelerden.

Muhtemelen 2020 sonuna kadar açılacak bazı özel hastane projeleri;

Acıbadem Sağlık Grubu

Ülkemizin en büyük özel sağlık hizmeti sunucularından biri olan Acıbadem’in hali hazırda inşaatı devam eden Anadolu Yakasında iki hastanesi bulunuyor. Ataşehir’de yeni tamamlanan Metropol projesinin hemen yanında, yapımı devam eden Acıbadem Ataşehir Hastanesi 110 yatağa sahip olacak ve ayrı bir blokta Acıbadem Sağlık Grubu tarafından ofis olarak kullanılacak. Acıbadem Ataşehir Hastanesi ne zaman açılacak sorusunun cevabı ise kamuoyu ile henüz paylaşılmadı. Son gelişmeler hastane açılışının 2021 ortasını bulabileceği yönünde. Grubun bir diğer projesi ise, Kartal İstmarina’da yer alıyor, bu hastanenin ise 60 yataklı olması planlanıyor.

Grubun uzun yıllardır merakla beklenen İzmir Acıbadem Hastanesi projesi için ise bir gelişme bulunmuyor.

acıbadem ataşehir hastanesi

Medipol Sağlık Grubu

Sağlık bakanının kurucusu olduğu hastane, hem eğitim hem de sağlık yatırımlarına tüm hızıyla devam ediyor. Son olarak, Ankara Medipol Üniversitesinin açılışıyla gündemde epey yer bulunan kuruluş, yeni hastaneleri için çalışmalara devam ediyor. Grubun en büyük hastanesi olan Bağcılar’da yer alan Medipol Mega Hastanesine 60bin metrekarelik yaklaşık 20 katlı yeni bir bina ekleniyor. Bu ek binanın özellikle kadın doğum ve çocuk branşında uzmanlaşması planlanıyor.

Ek olarak, Pendik Yüksek Hızlı Trene yakın bir mesafede 60 yataklı bir hastane ve hemen Acıbadem metrosunun yanı başında ise, daha üst segmentte hizmet vermesi planlanan, 200 yataklı farklı yapıda bir özel hastane projesi bulunuyor.

medipol bağcılar

Medicana Sağlık Grubu

Zincir sağlık gruplarından sadece MLP’nin var olduğu bir pazar olan İzmir’de Medicana da yakın zamanda sağlık hizmeti sunmaya başlamak istiyor. Hastanenin bünyesinde yan dallar dahil, bir çok uzman kadrosunu barındırması planlanıyor. Medicana İzmir ne zaman açılacak sorusunun cevabı da, muhtemelen 2020 yılının son çeyreği olarak düşünülüyor. HastanesiKurumun diğer bir projesi olan, Medicana Ataşehir ise, Memorial Ataşehir Hastanesine neredeyse yürüme mesafesinde ve aynı yol üzerine kurulacak ve 200 yataktan fazla kapasiteye sahip olacak. Hali hazırda, hastanenin inşaatı devam ediyor.

Grubun bir diğer farklı projesi ise Fenerbahçe Üniversitesi oldu. Fenerbahçe Spor Kulübünün yaptığı, ancak yeni başkan Ali Koç’un şimdilik bu işle uğraşmamalıyız, oldukça masraflı bir iş, dediği üniversitenin işletmesi Medicana Grubuna devredildi ve grubun sahibi olan Hüseyin Bozkurt, üniversiteye mütevelli heyeti başkanı olarak atandı.


administrator

Sağlık Yönetimi Merkezi Ekibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir