İletişim

Workinton Esentepe (Astoria), Esentepe, Büyükdere Cad. No: 127, Astoria AVM -2. Kat, Esentepe, 34394 Şişli/İstanbul

İstanbul’un En İyi Kadın Doğum Doktorları - İlk 10

En iyi kadın doğum doktorları listesi, kişisel deneyimlerimiz, hekimlerin ulaşılabilir akademik çalışmaları, eğitimleri, deneyimleri gibi verilerle oluşturulmuştur ve yalnızca İstanbul’da aktif olarak görev alan hekimleri içermektedir. Önerilerinizi [email protected] üzerinden bizle paylaşmanızdan mutluluk duyarız.

Kadın hastalıkları ve doğum bölümü hekimleri çeşitli alt uzmanlıklarla hastalarına tedavi sunarlar. İlk akla gelen ise doğumun kendisidir. Ancak, riskli gebelikler, tüp bebek, jinekolojik tümörler ve endometriozis gibi alt disiplinlerde mevcuttur ve bu disiplinlerde ek bir eğitim gerektirir. Tüp bebek uzmanı olmak isteyen bir hekim bunun eğitimini ve sertifikasını almak zorundadır. Yine riskli gebeliklerle ilgilenen bir hekim perinatolog unvanına sahiptir ve bunun eğitimini almıştır. Jinekolojik tömörlerle ilgilenen bir hekim, jinekolojik onkoloji üzerine ek bir eğitim almıştır, genel de bununla birlikte laparoskopik ve robotik cerrahi eğitimi de alırlar. Yine endometriozis ile ilgilenen bir hekimde, bu alanda uzman olan bir klinikten eğitim almalıdır.

Her alanda mükemmel olanı talep ediyoruz ve bir alanda mükemmel olmakta o konuya odaklanmak ve zaman gerektiriyor. Bizde, her biri kendi alanında uzmanlaşmış ve İstanbul’da hizmet vermeye devam eden 10 Kadın hastalıkları ve doğum uzmanını inceledik.

Not: Sıralama alfabetik olarak yapılmıştır.

Cihat Şen

Listede Memorial Sağlık Grubundan yer alan bir diğer doktor ise Cihan Şen.  Doktorun uzmanlaştığı alan ise riskli gebelikler, hatta Perinatoloji disiplinini 1989 yılında ülkemize getiren kişilerden biri. Ayrıca Cihan Şen, Dünya Perinatoloji Derneği Başkanı olarak görev yapıyor. Doktor Memorial Bahçelievler Hastanesi’nde ve Taksim’de kendi muayenehanesinde hizmet vermeye devam ediyor.

Ercan Baştu

Listede bulunan ve Acıbadem Sağlık Grubunda görev alan bir diğer cerrah ise Ercan Baştu. Doktor Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Sonrasında da İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinden uzmanlık eğitimi aldı. 2012 – 2016 yılları arasında İngiltere’de Surrey ve Leeds Üniversitelerinde klinik embriyoloji ve ileri jinekolojik endoskopi, İsveç’de Robotik Cerrahi eğitimi aldı. Doktor, şuan Acıbadem Fulya Hastanesi’nde hizmet vermeye devam ediyor. Özellikli ilgili alanları ise, IVF ve endometriozis.

İbrahim Bildirici

Acıbadem Sağlık Grubunda çalışan bir diğer doktor olan İbrahim Bildirici ise riskli gebelikler üzerine uzmanlaşmış bir hekim. İbrahim Bildirici, Hacettepe Üniversitesinde uzmanlık eğitimini aldıktan sonra, 6 yıl boyunca ABD’de Washington Üniversitesi Tıp Fakültesinde öğretim üyesi olarak çalıştı. Kendisi, Amerikan Perinatoloji Cemiyetinin ülkemizdeki tek üyesidir. Bildirici, Acıbadem Maslak Hastanesinde hastalarına hizmet veriyor.

en iyi kadın doğum doktorları

Macit Arvas

Listede yer alan ve Amerikan Hastanesi’nde görev alan bir diğer cerrah ise Macit Arvas. Doktor geçtiğimiz yıl Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden Jinekolojik Onkoloji Bilim Dalı Başkanı olarak emekli oldu. Bu üniversitede tam 21 yıl çalışan Macit Arvas, Londra’da Jinekolojik Onkoloji üzerine eğitim aldı. Jinekolojik kanserler üzerine çalışan Arvas iki dönem boyunca Türk Jinekolojik Onkoloji Derneğinin Başkanlığını yaptı.

Mete Güngör

Ülkemizde Jinekolojik Onkoloji üzerine duayen isimlerden biri olan Mete Güngör, 20 yıl boyunca Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde görev yaptı. Bu süreçte ayrıca ABD’de Mayo Clinic ve Milwaukee Medical College’de misafir öğretim üyesi olarak bulundu.  Laparoskopik ve Robotik Cerrahi üzerine uzmanlaştı. 2010 yılında Acıbadem Sağlık Grubu bünyesinde çalışan cerrah, Acıbadem Üniversitesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanı olarak çalışıyor ve Acıbadem Maslak hastanesinde hizmet vermeye devam ediyor.

Semra Kahraman

IVF tedavisi üzerine uzmanlaşan doktor, yaklaşık 20 yıldır Memorial Şişli Hastanesi’nde Tüp Bebek Başkanı olarak oldukça geniş bir ekip ile birlikte hizmet veriyor. Semra Kahraman, Hacettepe Tıp Fakültesinin ardından Ankara Üniversitesi’nde de kadın hastalıkları ve doğum ihtisasını tamamlamış, sonrasında ABD ve Norveç’te infertilite ve tüp bebek üzerine eğitimler almıştı. Kahraman, IVF alanında ülkemizdeki en iyi kadın doğum doktorları ndan biri olarak gösteriliyor.

Sinan Berkman

Ülkemizde özellikle Jinekolojik Onkoloji üzerine duayen hekimlerden biri olan Sinan Berkman uzun yıllar İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanı olarak ve 2011-2015 yılları arasında da Türk Jinekolojik Onkoloji Derneği Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev almıştır. 2014’de üniversiteden emekli olan Berkman, şu an Florence Nightingale Hastanesi’nde hastalarına hizmet vermeye devam etmektedir.

Taner Usta

1999 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun olan cerrah, son yıllarda daha çok duymaya başladığımız endometriozis, bir diğer adıyla da çikolata kisti hastalığıyla ilgileniyor. ABD ve Fransa’da bu konuda eğitim alan Taner Usta, ayrıca dünyanın en iyi hastanesi olarak gösterilen Mayo Clinic’de de 2011 yılında robotik cerrahi eğitimi aldı. Kendisi şu an Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde çalışmalarını sürdürüyor. Acıbadem’den önce ise 5 yıl kadar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Bağcılar Eğitim Araştırma Hastanesinde kadın hastalıkları ve doğum kliniği sorumlusu olarak çalışmıştı. Usta özellikle endometriozis cerrahisi konusunda ülkemizin en iyi kadın doğum doktoları arasında yer alıyor.

en iyi kadın doğum doktorları

Teksen Çamlıbel

Kadın hastalıkları ve doğum üzerine ülkemizdeki duayen isimlerden biri olan Teksen Çamlıbel, Jinemed hastanesinin kurucusudur. Ayrıca Amerikan Hastanesi’nde ve Kadıköy’de kendi muayenehanesinde hastalarına hizmet vermeye devam etmektedir. 1985’te Marmara Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümünü kuran doktor, 1989 yılında ise International Hospital’da, İstanbul’un ilk tüp bebek merkezini kurmuştur. Bu yönüyle de, ülkemizin ilk tüp bebeğini dünyaya getiren hekimdir. Teksen hoca yalnızca IVF konusunda değil Jinekolojik kanserler konusunda da öncü bir hekimdir. 1979 – 1983 arasında Albany Medical College of New York’da Jinekolojik Onkoloji üzerine eğitim almıştır. Doktorun diğer bir yönü ise girişimciliğidir. Kendisi, Kosova, Saraybosna ve Erbil’de IVF Merkezleri kurmuş ve bölge halkına hizmet vermiştir. Çamlıbel, ülkemizin en iyi kadın doğum doktorları listesinde ilk sıralarda yer alıyor.

Zehra Neşe Kavak

Listede yer alan ve on parmağında on marifet olan doktorlardan biri de Zehra Neşe Kavak’tır. Esas ilgi alanı riskli gebelikler olan Kavak, Londra King’s College Hastanesi’nde Perinatoloji uzmanlık eğitimi almıştır. 2001-2005 yılları arasında Marmara Üniversitesi Hastanesi’nde başhekimlik ve Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Zehra Neşe Kavak,  Altunizade’de bulunan Academic Hospital’ın Yönetim Kurulu Başkanı ve İstanbul Kent Üniversitesinin Kurucu Rektörüdür. Tüm bunların yanında ayrıca Bağdat Caddesinde bulunan muayenehanesinde hastalarına hizmet vermeye devam etmektedir. 


administrator

Sağlık Yönetimi Merkezi Ekibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir