İletişim

Workinton Esentepe (Astoria), Esentepe, Büyükdere Cad. No: 127, Astoria AVM -2. Kat, Esentepe, 34394 Şişli/İstanbul

İstanbul’da Gamma Knife Olan Hastaneler

Gamma knife beyin tümörlerinin tedavisinde kullanan ileri düzey bir sağlık teknoloji. Biz de İstanbul’da gamma knife olan hastaneler tespit ettik. Gamma knife olan devlet hastaneleri düşünüldüğünde ise listede sadece Marmara Üniversitesi Hastanesi yer alabildi.

Gamma Knife Olan Hastaneler : Gamma Knife İstanbulda Hangi Hastanelerde Var ?

Acıbadem Altunizade Hastanesi

İstanbul’da gamma knife bulunan hastaneler arasında beyin cerrahisi üzerine uzmanlaşmış ve kadrosunda Prof.Dr.Necmettin Pamir ve Prof.Dr.Memet Özek gibi önemli cerrahları bulunduran Acıbadem Altunizade yer alıyor. Gamma Knife uygulamaları ise yine bu alanda uzun yıllardır çalışan, Japonya ve ABD’de eğitim almış olan Prof.Dr. Koray Özduman tarafından uygulanıyor. Gamma Knife SGK anlaşmalı hastaneler arasındadır.

Medipol Mega Üniversite Hastanesi

Farklı sağlık teknolojilerini bünyesinde bulunduran Medipol Mega Üniversite Hastanesi, Gamma Knife hangi hastanelerde var sorusuna verilecek bir diğer yanıt. Gamma Knife SGK anlaşmalı hastaneler arasındadır.

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Hastanesi

Vatan Caddesi üzerinde bulunan Bezmialem Vakıf Üniversitesi Hastanesi, gamma-knife olan hastaneler arasından yer alıyor. Hastanede gammaknife uygulamaları yine ABD’de eğitim almış olan Doç. Dr. Mustafa Aziz Hatiboğlu tarafından yapılıyor. Gamma Knife SGK anlaşmalı hastaneler arasındadır.

Koç Üniversitesi Hastanesi

Koç Üniversitesi birçok önemli doktoru transfer ederek faaliyetine başlamıştı. Bunlardan biri Beyin Cerrahisi Uzmanı Prof.Dr.Selçuk Peker. Doktor, ülkemizde gamma knife uygulaması yapan ilk kişilerden biri ve sadece bu alana yoğunlaşmış bir cerrah. Marmara Üniversitesi Hastanesi, Acıbadem Kozyatağı Hastanesi ile süren kariyeri Ocak 2019’dan beri Koç Üniversitesi Hastanesinde devam ediyor. Doktorun gamma knife uygulamaları üzerine 22 yıllık deneyimi bulunuyor.

MedicalPark Göztepe Hastanesi

İstanbul Anadolu Yakasında Gamma knife bulunan hastanelerden biride Medicalpark Göztepe Hastanesidir. Gammaknife işlemleri aynı zamanda Bahçeşehir Üniversitesi tıp fakültesi dekanı olan beyin cerrahisi uzmanı Prof.Dr.Türker Kılıç tarafından gerçekleştirilmektedir.

Pendik Marmara Üniversitesi Hastanesi

Marmara Üniversitesi Hastanesi İstanbulda Gamma knife olan devlet hastaneleri için verilecek tek cevap konumunda. 1997 yılında cihazı ülkemize ilk getiren hastane olan Marmara, ayrıca İstanbul’daki tek gamma knife tedavisi sunabilecek devlet hastanesi konumunda. Prof.Dr.Necmettin Pamir önderliğinde ülkemizde kurulumu yapılan gamma knife zamanla farklı hastaneler tarafından da satın alınarak, kullanılmaya başlandı. Gamma Knife SGK anlaşmalı hastaneler değerlendirildiğinde de hastanın bir ödeme ile karşılaşmayacağı tek hastane Marmara. Şehir Hastanelerinin de gamma knife cihazını bulundurması bekleniyor.

Florence Nightingale Gayrettepe Hastanesi

2012 yılından bu yana Gamma knife işlemi uygulayan hastane İstanbul’un merkezinde yer alması ile birçok hasta için kolayca ulaşılabilir bir lokasyon konumunda. Gamma Knife hangi hastanelerde var cevabına verilecek yanıtlardan biridir, Florence Nightingale Gayrettepe Hastanesi.

Gamma Knife Ücreti

Hastalar SGK tarafından yayınlanan endikasyon listesi kapsamında değerlendirilebiliyor ve herhangi bir ücret ödemeden hastanelerde gammaknife hizmeti alabiliyorlar. Gamma knife olan hastaneler içinden Marmara üniversitesi hastanesinden ücretsiz bir hizmet alınabileceği açıktır. Ancak diğer özel hastaneler doktor muayenesi, kan testi ya da gammaknife tedavisine giden yolda uygulanan mri ve pet-ct için ücret talep edebilmektedirler. Gamma knife ücreti için hastaneler ile görüşmek faydalı olacaktır.

Türkiye’de Diğer Gamma Knife Olan Hastaneler

  • Pamukkale Üniversite Hastanesi
  • Mersin Şehir Hastanesi
  • Başkent Üniversitesi Adana Hastanesi
  • Gazi Üniversitesi Hastanesi
  • İzmir Kent Hastanesi

administrator

Sağlık Yönetimi Merkezi Ekibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir