İletişim

Workinton Esentepe (Astoria), Esentepe, Büyükdere Cad. No: 127, Astoria AVM -2. Kat, Esentepe, 34394 Şişli/İstanbul

İnfertilite, çiftlerin %10-15’ini etkileyen bir sağlık sorunu. Normal yollarla bir yıl boyunca gebelik elde edilemezse, çiftlerin bir doktora danışması gerektiği düşünülüyor, özelliklede kadın 35 yaşının üzerindeyse. Günümüze evlilikler geç oluyor ve çiftler çocuk sahibi olmayı, yeterli birikimi yapabilmek ve kariyerlerini de bir noktaya çıkarabilmek için erteleyebiliyorlar. Bu da, çocuk sahibi olamama oranlarını ciddi ölçüde arttırıyor. Sağlık teknolojileri, bu konuda uzun yıllardır çiftlere yardımcı oluyor. Tüp bebek yöntemi ülkemizde uzun yıllardır başarılı doktorlar ve merkezler tarafından uygulanıyor. Bizde, İstanbul en iyi tüp bebek merkezi olarak değerlendirilebilecek kurumların listesini oluşturmaya çalıştık;

Acıbadem Maslak Tüp Bebek

Ülkemizin en iyi hastanelerinden biri olan Acıbadem Maslak, aynı zamanda grubun en iyi tüp bebek merkezine de sahip. Tüp bebek konusunda efsaneleşmiş bir bilim insanı olan Prof.Dr.Bülent Tıraş, kuruluşundan beri bu hastanede görev alıyor. Bülent Tıraş Türkiye’nin her yerinden ve yurtdışından birçok hasta kabul ediyor. Tıp fakültesini Ankara Üniversitesinde, uzmanlık eğitimini ise Ege Üniversitesinde tamamlayan Tıraş, uzun yıllar Gazi Üniversitesi’nde görev alırken, Johns Hopkins ve Tel-Aviv Üniversitelerinde de eğitim aldı. Acıbadem Maslak Tüp Bebek Merkezinin tüm Türkiye’de en fazla hasta kabul eden merkezlerden biri olduğu biliniyor.

Memorial Şişli Hastanesi

Prof.Dr.Semra Kahraman önderliğinde faaliyet gösteren Memorial Şişli Tüp Bebek Merkezi, çiftlerin en çok başvuruda bulunduğu tüp bebek merkezlerinden biri konumunda. Merkezin yılda 3000’den fazla çifte tedavi sağladığı belirtiliyor. Dr.Semra Kahraman, Hacettepe Üniversitesinden mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesinden uzmanlığını aldı, uzun bir süre bu kurumda çalışmalarına devam etti ve yaklaşık 20 yıldırda Memorial Şişli Tüp Bebek Merkezinin başında. 13 tüp bebek uzmanı doktorun bulunduğu merkez, farklı disiplinlerden uzmanlarla da 360 derece bir hizmet sunmaya çalışıyor. Embriyolog, hemşire ve diğer ekip üyeleri de dikkate alındığında da, merkezde 50’den fazla çalışan bulunuyor.

Bahçeci Fulya

Sadece tüp bebek tedavisi üzerine çalışan bir merkez olarak, ilk akla gelen markalardan biri olan Bahçeci Tüp Bebek, geçtiğimiz yıllarda yurtdışına da açılarak, Kosova, Bakü ve Bosna-Hersek IVF merkezlerini faaliyete soktu. Yirmi yıldan uzun bir süredir hizmet veren kurum, Fulya merkezinde 16 yatağa ve 2500 metrekare alana sahip, bu bir tüp merkezinin sahip olduğu en büyük alan olarak belirtiliyor. Merkezin başında olan, Prof. Dr. Mustafa Bahçeci ise tüp bebek konusunda ülkemizde duayen isimlerden biri. Tıp ve uzmanlık eğitimini Ankara Üniversitesinde tamamladıktan sonra çalışmalarına yine bu hastanede devam etti, 2000 yılında da  Bahçeci Tüp Bebek Merkezini hayata geçirdi. Bahçeci birçok aile tarafındanda İstanbul en iyi tüp merkezi merkezi listesinde rahatlıkla gösteriliyor.

istanbul en iyi tüp bebek

İstanbul Tüp Bebek Merkezi

Taksim’de bulunan merkez IVF konusunda oldukça başarılı bir doktor olan Dr.Aret Kamar liderliğinde hizmet veriyor. 15 yıldır hizmet veren İstanbul Tüp Bebek Merkezi’nin SGK ile de anlaşması bulunuyor. Merkez 15 temmuz 2016 darbe girişiminden sonra bir süre kapatılmış, Dr.Aret Kamar, Fetö ile hiçbir bağlantısının olamayacağını, köken olarak da kendisinin hem Ermeni hem Hristiyan olduğunu dile getirmişti. İstanbul Tüp Bebek Merkezi, aynı yerinde Gümüşsuyu’nda hizmet vermeye devam ediyor ve ülkemizin en iyi tüp bebek merkezi lerinden biri olarak değerlendiriliyor.

FertiJin Kadın Sağlığı ve Tüp Bebek Merkezi

Ülkemizin ilk tüp bebek merkezlerinden biri olan ve 1996 yılında IVF Uzmanı Dr.Murat Taşdemir ve eşi Dr.Işık Taşdemir tarafından kuruldu. Hacettepe Üniversitesinden mezun olan çift eğitim ve çalışmalarına sırasıyla Japonya, ABD ve Almanya’da devam etmiş, sonrasında da yurda dönerek Fetijin tüp bebek merkezinin kuruluşunu yaptılar. Çift 2002 yılında üzücü bir şekilde trafik kazasında hayatlarını kaybetti. O günden bugüne Dr.Murat Taşdemir’in kardeşi ve yine bir IVF uzmanı olan Dr.Seval Taşdemir bulunuyor. Etiler’de bulunan merkez, İstanbul’un en saygın tüp bebek merkezlerinden biri olarak gösteriliyor.

Amerikan Hastanesi IVF Merkezi

1996 yılından beri hasta kabul eden Amerikan Hastanesi Tüp Bebek ünitesi, 9 IVF uzmanı ve 2 embriyolog hizmet veriyor. Bölümün liderliğini, Ankara Üniversitesi’nde tıp eğitimini tamamlayan, Hacettepe Üniversitesi’nde uzmanlığını alan ve İngiltere’de üreme endokrinolojisi üzerine üst ihtisas yapan Prof. Dr. Bülent Urman yürütüyor. Amerikan Hastanesi Tüp Bebek Merkezi bugüne dek 15binden fazla çocuğun hayata gelmesine yardımcı oldu. Hastane diğer tüm branşlarda olduğu gibi, IVF konusunda da ülkemizin en iyi ftüp bebek merkezi olmaya aday konumda.

Medicana İnternational İstanbul Hastanesi Tüp Bebek Merkezi

Beylikdüzü’nde bulunan hastane, özellikle İstanbul Avrupa Yakasının Batısında ikamet eden çiftler için yerinde bir tercih olabilir. SGK ile anlaşmalı olan merkez Prof.Dr.Selman Laçin’in liderliğinde hizmet vermektedir.

Pendik Yüzyıl Hastanesi Tüp Bebek Merkezi

Diğer sağlık kuruluşlarına belki de alternatif olarak gösterilebilecek bir hastane olan Pendik Yüzyıl Hastanesi, Anadolu yakasının doğu tarafında ikamet eden çiftler için tercih edilebilir. Hastane bünyesinde çalışan iki doktorda oldukça başarılı isimler. Hacettepe Üniversitesinden mezun olan Doç.Dr.Serap Simavlı,  daha önce Harvard ve Boston Üniversitelerinde görev almışken, Ankara Üniversitesinden mezun olan, Dr.Tufan Babayiğit ise Edinburgh ve Tel Aviv Üniversitelerinde görev aldı. Hastanenin, diğer sağlık kuruluşlarına göre maliyet avantajı olduğunu belirtmekte de yarar var. Başarı oranları ve doktorların kariyerleri ile Pendik Yüzyıl, İstanbul en iyi tüp bebek merkezi listesinde yer alıyor.


administrator

Sağlık Yönetimi Merkezi Ekibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir