Dünya’nın En Güzel 10 Hastanesi

Dünya'nın En Güzel 10 Hastanesi

Günümüzde hastaneler verdikleri sağlık hizmetleri kadar, fiziksel olanakları, mimari özellikleri, mobilyaları gibi birçok özellikle daha değerlendiriliyorlar. Hastanelerin dış görünüşleri de hastaların, hastane seçimi kararlarına ilk aşamada etki edebiliyor. Rahatlatıcı iç mimari de önemli bir diğer faktör. Dünya’nın en güzel hastaneleri listesi, sağlık kuruluşlarının bu özellikleri göz önünde bulundurularak oluşturuldu. Hastanelerin çoğu ABD’de yer alıyor. İşte Dünya’nın en güzel hastaneleri;

1. Sharp Memorial Hospital

San Diego, Güney Kaliforniya’da bulunan hastane 368 yatak kapasitesine sahip. Hastane geniş ve rahat koltuklar, beyaz duvarlar ve keskin mimarisiyle dikkat çekiyor. Hastalar, çalışanlar ve misafirler için ayrı asansörler bulunuyor. Ayrıca çatı katı bahçesi olan hastane, tüm odalarında da refakatçiler için yatak bulunduruyor. Hastanenin duvarlarında, müzelerde rahatlıkla sergilenebilecek kalitede tablolar bulunuyor.

2. Henry Ford West Bloomfield Hospital

New Jersey, Bloomfield’de bulunan 191 yatak kapasiteli hastane, oldukça lüks bir mimariyle ön plana çıkıyor. Büyük bir bölümünün yeşil alan olduğu 650 bin metrekarelik bir araziye kurulu hastane, ayrıca LEED sertifikasına sahip. Hastanenin içi ve dışında hastaların bir hastane ortamında olduklarını unutmaları oldukça kolay.

3.Matilda International Hospital

Hong Kong’da bulunan 1400 yatak kapasiteli hastane, oldukça güzel bir konuma sahip tarihi Victoria Tepesinde bulunuyor. Matilda, Dünya’nın en güzel hastaneleri listesinde açık ara en güzel manzaraya sahip kuruluş. Hastanenin neredeyse tüm odaları, Güney Çin Denizi ve Hong Kong Adalarını görüyor. Ameliyathaneler, son teknolojik cihazlara, cam panellerle donatılmış duvarlara, LED aydınlatmaya sahip.

4. Florida Hospital Waterman

ABD, Florida’da bulunan 269 yatak kapasiteli hastane, hastalar ve çalışanların tüm ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte, çevreyi de önemseyerek yapılmış. Ayrıca, muayeneler ve çalışanların kullandıkları diğer alanlar, gürültüden arındırılmış ve ferah olmaları sağlanmış. Hastane kampüsü içinde, nesli tükenmek üzere olan kuşlarında yaşayabilecekleri bir alan inşa edilmiş. Hastanenin çatısında, göz alıcı bir heliport alanı bulunuyor. Hastaneye girişten itibaren her hastaya eşlik edecek, bir personel bulunuyor.

5.The City Hospital

Dubai’de bulunan 229 yatak kapasiteli hastane, bir sağlık kurumundan çok beş yıldızlı bir oteli anımsatıyor. Hastane, hastalara ve yakınlarına, sıcak havuz, spa, sauna, fitness gibi imkanlar sunuyor.  Ayrıca hastanenin bir bölümü ultra VIP olarak konumlandırılmış. Bu kısımda 12 suit oda bulunuyor ve ayrıca bir giriş ve asansörlerle donatılmış, konfor düzeyi de en üst seviyeye yükseltilmiş.

6.UPMC Hamot Women’s Hospital

Yeni bir kuruluş olan, kadın hastalıkları üzerine hizmet veren 412 yataklı hastane, hastalarını ve misafirlerini, iki giriş kapısından da görsel bir şölen sunan 40 metrelik iki su duvarıyla karşılıyor. Listedeki diğer hastaneler gibi, UPMC’de sıcak bir atmosfere sahip, konforlu ve lüks mobilyalarla donatılmış.

7. Bumrungrad International Hospital

Tayland’da bulunan 554 yataklı hastane, dünyanın en popüler medikal turizm destinasyonlarından birisi konumunda ve yılda 400binin üzerinde yabancı hastaya hizmet veriyorlar.  İsveç, ABD, Çin, Afganistan gibi dünyanın farklı bölgelerinden insanlar sağlık hizmeti almak için Bumrungrad Hastanesine geliyorlar. Hasta odaları, sakinleştirici ve tıpkı doğal ağaçlar gibi gözüken lüks mobilyalarla donatılmış. Hastanede ayrıca, iki restaurant ve alışveriş alanları bulunuyor.

8. St. Rose Dominican Hospitals

Las Vegas’da bulunan 145 yataklı hastane, İspanyol mimari ile inşa edilmiş ve harika bir Las Vegas şehir merkezi manzarasına sahip. Hastaneye gelen hasta ve yakınlarına yardımcı olmak için yüze yakın personel görev alıyor. Hastane kampüsünün dörtte üçü bahçe alanı, hem dış hem de iç bahçe ile hastalara ferah bir ortam sunulmaya çalışılıyor.

9. The London Clinic

Londra’da bulunan 270 yatak kapasiteli hastane, oldukça çekici bir mimari yapıya sahip. Hastanede, çok sayıda sanat faaliyeti gerçekleştiriliyor. Hastane ayrıca Dünya’nın en iyi hastaneleri için de değerlendirilmişti.

10. Children’s Hospital of Pittsburgh

Ülkenin en iyi çocuk hastanelerinden biri olarak da düşünülen,  296 yataklı Pittsburgh hastanesi, son teknoloji ve samimi, rahatlatıcı tasarımı birleştirmeyi başararak, ön plana çıkıyor. Hastane kampüsü, bir ailenin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde dizayn edilmiş. Hastanede, bir de müzikle tedavi odası bulunuyor.

Kaynak: Health Care Business Tech

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sağlık sektöründeki gelişmeler hakkında sizi bilgilendirelim

Tebrikler

Lütfen tekrar deneyin

Sağlık Yönetimi Merkezi will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.