İletişim

Workinton Esentepe (Astoria), Esentepe, Büyükdere Cad. No: 127, Astoria AVM -2. Kat, Esentepe, 34394 Şişli/İstanbul

Başarılı Hastane Reklamları

Birçok ürün ve hizmette olduğu gibi hastanelerde yaygın olarak iki misyon doğrultusunda reklam filmlerini hazırlarlar. Ya yeni açılan hastane tanıtılır ya da mevcutta hizmet veren hastane için tutundurma amaçlı bir reklam yapılır. Hastane reklamları aslında, sağlık bakanlığınca ciddi bir kısıtlama altında, hastaneler sadece açılışlarıyla ilgili kısıtlı bir süre boyunca reklam yapmaya izinliler. Bu durum hastanelerin yaratıcılığının önüne ciddi bir set çekse de iyi işler yapmak bir şekilde, her zaman mümkün.

İşte başarılı hastane reklamları;

Acıbadem Sağlık Grubu

Acıbadem, kuruluşunun 25. Yılı için hazırladığı reklam kampanyasında, sağlık hizmeti sunan ve alan bireyleri ön plana çıkarırken, sahip olduğu fiziksel ve teknolojik imkanları da tüketicinin çokta gözüne sokmadan şöyle bir gösteriveriyor. “Sağlık bir nefes tek dileğimiz” sloganıyla çıkan reklam, doğrudan marka değerine yatırım yapan ender hastane reklamlarından biri.

Medipol Üniversitesi Hastanesi

Teknoloji satar. Farklı sektörlerden, farklı markalar reklamlarında son yıllarda teknolojiyi yoğun olarak kullanıyorlar. Bunu yapan en son teknolojiyle donatılmış bir otomobil olabileceği gibi sadece bir markette olabiliyor. Aslında hastaneler, teknolojinin en yoğun kullanıldığı işletmelerdir. Medipol, sahip olduğu sağlık teknolojilerini mükemmel bir görsellikle tüketiciye sunuyor. Yine, sağlıkta marka olabilmek için atılmış güzel bir adım olarak, Medipol’ün “Sağlıklı Teknolojiler” reklamını rahatlıkla örnek gösterebiliriz.

Memorial Bahçelievler Hastanesi

Şunu biliyoruz ki, nihai bir tüketici hastanenin yatak sayısıyla, metrekaresiyle, yatırım maliyetiyle ilgilenmez. Girişte de belirttiğimiz gibi, hastaneler yaygın olarak açılışlarını duyurabilmek için reklam filmleri hazırlıyorlar. Ancak tüketici şunu biliyor ki, reklamlarda tüm hastaneler harika doktorlara, harika teknolojik donanımlara sahip. Memorial, bu cümleleri pas geçip sahip olduğu çekici fiziksel görselliği izleyicilere sunarak, çok kısa birkaç cümleyle reklamı sonlandırıyor ve açılış tanıtım reklamlarının en başarılı örneklerinden birini sunuyor.

Sağlık Bakanlığı Şehir Hastaneleri

Listede yer alan reklamlardan biri ise Sağlık Bakanlığına ait. Sağlık bakanlığının yaptığı reklam filmlerinin, ilginç bir şekilde pek hakkı teslim edilmez. Özellikle sigara ve 112 için gayet başarılı reklam çalışmalarını daha önce çok kez görmüştük. Bakanlık, hastanelerin özelliklerinden hiçbir şekilde bahsetmeyerek, içinde insanın olduğu bir film ile şehir hastaneleri için bir marka kimliği oluşturmaya çalışıyor. Umarız, bunu verecekleri hizmet ile de güçlendirirler.

Cleveland Clinic

Markalar artık reklamlarında kendilerini anlatmıyorlar. Onun yerine bir hikaye anlatıp, onun içerisinde kendilerine yer buluyorlar. Cleveland Clinic, sağlık alanında çalışanlar veya öğrenciler için ders niteliğinde bir reklam filmi hazırlayarak, sağlık hizmetlerinde empati yapmanın önemine vurgu yapıyor.


administrator

Sağlık Yönetimi Merkezi Ekibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir